Letné netopierárske tábory podporené fondom Visegrad

Visegrádsky grant nám pomohol zorganizovať netopierárske letné tábory a tréningy pre verejnosť. Pri tejto príležitosti sme zodpovedali malým aj veľkým účastníkom množstvo otázok o živote netopierov priamo v teréne.

Letné netopierárske tábory podporené fondom Visegrad

Uplynulé leto sme pracovali naplno! V spolupráci s projektovými partnermi sme zorganizovali 4 medzinárodné letné tábory a 2 tréningy zamerané na výskum a ochranu netopierov. Verejnosť tak mala možnosť zoznámiť sa s činnosťami, ktoré vykonávajú odborníci na netopiere- chiropterológovia. Tábory sa konali v štyroch krajinách - na Slovensku, v Maďarsku, Poľsku a Bosne a Hercegovine. Desiatky odborníkov a iných záujemcov sa zúčastnili aktivít, ako sú odchyty netopierov do nárazových sietí, zaznamenávanie preletov pomocou ultrazvukových detektorov, kontroly letných úkrytov v budovách a dokonca aj realizácie praktických opatrení na ochranu letných kolónií v podkroviach.
V kolektíve skvelých ľudí sme prežili nezabudnuteľné chvíle a zároveň pomohli chrániť netopiere.
Veríme, že podobnú činnosť si budeme môcť zopakovať aj v nasledujúcich rokoch.
Správy z letných táborov 2018 si môžte prezrieť aj na projektovej podstránke Visegrad grant tu: "Let´s be friendly to bats together".
Ak sa Vám páči naša činnosť, podporte nás! Získané prostriedky budú využité na pomoc netopierom.
ĎAKUJEME!

 

 

 

 

Podporte nás

Naše aktivity závisia od Vašej podpory
Vyzbierali sme už €. Ďakujeme