Kontakty na odborníkov

Nebojme sa netopierov

Environmentálna výchova je významnou súčasťou ochrany nie len netopierov, ale aj celého životného prostredia. Netopiere sú ľuďmi brané ako záhadné, temné stvorenia, ktoré cicajú krv a zaplietajú sa do vlasov. Aj z tohto dôvodu sa pravidelne venujeme prednáškam pre deti či už z materských alebo základných škôl.

Nebojme sa netopierov

"V rámci ukončenia školského roku som v spolupráci s mestskou knižnicou vo Svite pripravil prezentáciu pre škôlkarov s názvom „Nebojme sa netopierov“. S viac ako 30 deťmi sme sa rozprávali o netopieroch, o ich výnimočných vlastnostiach, spôsobe života a význame pre prostredie a ľudí. Spoločne sme si ukázali ako funguje detektor na netopiere a ako v ňom znejú rôzne druhy netopierov. Videli sme, ako s chuťou sa kŕmi rehabilitovaná večernica pestrá a ako medzi sebou komunikujú raniaky hrdzavé. Na záver nasledovala diskusia a otázky nemali konca. Prekvapujúce bolo, že viacero detí sa už s netopiermi stretlo aj naživo", rozpráva Radim Tomáš o spoločných chvíľach strávených so škôlkarmi.

Diskusia o netopieroch zožala úspech, škôlkari zistili, že sa netopierov skutočne nemusia báť a odteraz by nejeden z nich chcel doma chovať svojho vlastného netopiera. Pevne veríme, že energia vložená do detí sa nám vráti v podobe ich zodpovednejšieho správania a pomôže vyvrátiť mýty, ktorými sú netopiere neprávom opradené.

 

Podporte nás

Naše aktivity závisia od Vašej podpory
Vyzbierali sme už €. Ďakujeme